AktüelMedya OdasıTDP: Basın emekçileriyle beraber yürüyoruz

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) yarın (1 Mart Pazartesi) Basın Emekçileri Sendikası ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği tarafından gerçekleştirilecek olan yürüyüşe destek belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 28, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

TDP’den yapılan açıklamada yarın saat 18.0’da Dereboyu’nda gerçekleştirilecek olan eyleme aktif destek sağlanacağı belirtilerek, “Basına yönelik hakaret ve saldırıları protesto etmek ve basın emekçilerine destek belirtmek amacıyla yarın onlarla beraber yürüyoruz” denildi.

Basın Özgürlüğünün demokratik toplum için elzem bir gereklilik olduğuna, basının özgür olmadığı ülkelerin gelişiminde sorunlar yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, özellikle son dönemde basın emekçilerine yönelik yapılan çirkin ve seviyesiz söylemlerin kabul edilemez olduğu belirtildi.

Basın özgürlüğüne yapılan müdahale ve saldırılara her zaman olduğu gibi karşı çıkmaya, mücadele vermeye devam edileceği belirtilen açıklamada, basın emekçilerinin haklı mücadelelerinde yanlarında olmaya, destek vermeye kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık