AktüelGazedda'nın Gündemi“TC’ye eleştiri yapanların demokratik bir tavırla karşılaşmaları mümkün değil”

Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı,  Kıbrıslırumlarla ortak eylem yapmayı TC aleyhine faaliyet gibi göstererek, TC hakkında eleştiri yapanların ‘demokratik‘ bir tavırla karşılanmalarının mümkün olmadığını söyledi.
Gazedda KıbrısMart 16, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı,  Kıbrıslırumlarla ortak eylem yapmayı TC aleyhine faaliyet gibi göstererek, TC hakkında eleştiri yapanların demokratik bir tavırla karşılanmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Genç TV‘de Mustafa Alkan’ın sorularını yanıtlayan Arıklı, Türkiye’ye alınmayan Kıbrıslıtürklerin, Erdoğan ve AKP eleştirilerini Türkiye aleyhine konuşmalar olarak gösterip, ülkeye alınmamalarına sebep gösterdi.

Arıklı, “Güneyde hem fikir olduğu kişilerle birlikte ortak eylem ve miting yapıp, Türkiye Cumhuriyeti aleyhinde konuşanlar bilecek ki; demokratik bir tavırla karşılaşmaları mümkün değil” dedi.

“Gerekçeyi Türkiye açıklar ya da açıklamaz”

Türkiye’nin ülkeye girişi yasaklayarak, “Beni istemiyorsan, beni ve ordumu işgalci olarak nitelendiriyorsan, Rumlarla birlikte ortak eylem ve aleyhimde miting yapıyorsan, ben de seni en azından ülkeme almama hakkına sahibim” dediğini söyledi.

Arıklı, “Gerekçeyi Türkiye açıklar ya da açıklamaz. Bu devletlerin kendi egemenlik meselesidir. İstediği kişiyi alıp ya da almama hakkına sahiptirler. İngiltere’yi bu kadar eleştiren bir kişi oraya elini kolunu sallayarak girebilir mi?” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık