AktüelGazedda'nın Gündemi“TC’nin yaratmaya çalıştığı oldu bittileri engellemek için çabalar devam ediyor”

Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Hristodoulidis, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Türkiye'nin yaratmaya çalıştığı oldu bittileri engellemek için çabalarını sürdüreceğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Hristodoulidis, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Türkiye’nin yaratmaya çalıştığı oldu bittileri engellemek için çabalarını sürdüreceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı, çabanın Güvenlik Konseyi’nin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin çağrısına yanıt olarak tepki göstermesi, Avrupa Birliği 27 üyesinin bildirgesi ve BM barış gücünün süresinin yenilenmesine ilişkin kararın içeriği ile bitmediğini vurguladı.

Hristodoulidis, Türkiye’nin temel amacının Kıbrıs sorununun çözümünün temelini değiştirmek olduğunu kaydetti.

Lefkoşa’nın Türk taahhütlerini devirmek ve engellemek için ve aynı zamanda üzerinde anlaşmaya varılan çerçeve temelinde önemli müzakerelerin yeniden başlaması için koşullar yaratmak için elinden gelen her yolu kullandığını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Yeroskipou kahramanları Christou Konstantinidis, Giannaki Talioti, Antoni Antoniou ve Michalis Kyprianou’nun anma töreninde konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık