AktüelKıbrıs SorunuTC’nin işgali pekiştirmek için yaptığı hukuksuzluklara yenisi eklendi

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin yeni tahriklerinden bir gün sonra Kıbrıs’ta bulunmasının, Yunan hükümetinin Kıbrıs hükümetinin, halkının ve uluslararası meşruiyetinin yanında yer alacağına dair taahhüdünü simgelediğini vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin yeni tahriklerinden bir gün sonra Kıbrıs’ta bulunmasının, Yunan hükümetinin, Kıbrıs hükümeti, halkı ve uluslararası meşruiyetinin yanında yer alacağına dair taahhüdünü simgelediğini vurguladı. 

Türkiye’nin Kıbrıs’ın yeniden birleşme perspektifini yerle bir etme hedefiyle, yeni oldu-bittiler yapmaya çalıştığının altını çizdi. Dendias, Yunanistan’ın Türkiye’nin Güvenlik Konseyi kararlarını ve uluslararası hukuku ihlal eden, Birleşmiş Milletler’i açıkça görmezden gelen yasa dışı eylemlerini kınadığını vurguladı. 

Atina ve Lefkoşa’nın Kıbrıs sorununu uluslararası hukuk çerçevesinde çözmek için ortak çaba sürdürdüklerini sözlerine ekledi. Nikos Dendias, Türkiye’nin Maraş’ta büyük bir yasa dışılık yaptığını ve bunun da bugüne kadar işgali pekiştirmek amacıyla yaptığı hukuksuzluklara eklendiğini kaydetti. 

Diğer yandan Kıbrıs’ta yasa dışı olmaya devam ettiği sürece, Yunanistan-Türkiye veya Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerinin iyiye gitmesi yönünde olasılık bulunmadığını Ankara’ya hatırlattı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık