AktüelYüzleşmeTC’den Kayıp Şahıslar Komitesi’ne 100 bin Dolarlık yardım

Kıbrıs’taki Kayıp Kişiler Komitesi (KKK), çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’nin komiteye 100 bin Dolar yardım yaptığını bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 27, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıs’taki Kayıp Şahıslar Komitesi (KŞK), çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’nin komiteye 100 bin Dolar yardım yaptığını bildirdi.

Basın açıklamasında, “Kıbrıs Şahıslar Kişiler Komitesi, Türkiye’nin 100 bin dolarlık (84 bin 500 Evro) cömert yardımına içtenlikle teşekkür eder” denildi. Bu yardımla, Türkiye’nin Kıbrıs Kayıp Şahıslar Komitesi’ne 13 yıldan bu yana yaptığı yardım miktarı toplam 1 milyon 82 bin 500 Euro oldu.

Kıbrıs Kayıp Şahıslar Komitesi’ne göre, bu katkının, Komite’nin hedefi olan, uzun yıllardan beri birçok kayıp kişinin ailesinde belirsizliği sona erdirecek Kıbrıs’taki Kayıp Kişilerin Kalıntılarının Bulunması, Kimlik Tespiti ve Ailelere Geri Verilmesi Projesi’ni destekleyecek.

Basın açıklamasında, Komite’nin kayıp kişilerin ailelerinin acılarını hafifletmek için donör/bağışçı desteğine güvendiği kaydedildi.

Şu ana kadar her iki topumdan 976 kayıp kişinin tespiti yapıldı ve onurlu bir şekilde defnedilmek için ailelerine teslim edildi.

Kayıp Şahıslar Komitesi, iki toplum lideri arasında varılan anlaşma uyarınca, kayıp kişilerin gömüldükleri yerin belirlenmesi, kazı çalışmalarının yapılması, kimlik tespiti ve ailelerine geri verilmesi amacıyla kuruldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..