AktüelGazedda'nın Gündemi“TC’den gelen tehditleri önleyecek birlik ve beraberlik gerekli”

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Anastasiadis Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Kıbrıs'ın işgalinin ikinci aşamasının yıldönümünde, Ankara’nın devam eden saldırı stratejisi karşısında, Türkiye’den gelen tehditleri ve empoze ettiği şeyleri önleyecek birlik ve beraberliğin gerekli olduğunu açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Anastasiadis Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Kıbrıs’ın işgalinin ikinci aşamasının yıldönümünde, Ankara’nın devam eden saldırı stratejisi karşısında, Türkiye’den gelen tehditleri ve empoze ettiği şeyleri önleyecek birlik ve beraberliğin gerekli olduğunu açıkladı. 

Anastasiadis, 14 Ağustos’un yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada ‘Karşımızda takip ettiği saldırgan stratejiyle iki devletli çözümü ve yasa dışı eylemleri aracılığıyla Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarının aleyhine yeni oldu-bittiler gerçekleştirmeyi arzu eden bir Türkiye var’ dedi. 

Anastasiadis, kapalı Maraş’ın Güvenlik Konseyi’nin 5-50 ve 7-89 numaralı kararlarıyla korunan statüsünün, Kıbrıslı Türk lider Ersin Tatar ve ortaklarının uyguladığı Türkiye’nin yayılmacı politikası tarafından açıkça ihlal edildiğini sözlerine ekledi. 

Anastasiadis, Kıbrıs Rum tarafının esaslı müzakerelerin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin himayesinde yeniden başlamasını sağlayacak gerekli koşulların yaratılması için çalışmaya devam edeceği konusunda güvence verdi. 

Anastasiadis ‘Kıbrıs sorununda işgali sonlandıracak, garantörlükleri ortadan kaldıracak, adanın tüm sakinleri barış içinde birlikte yaşayabileceği koşulları yaratacak olan bir anlaşma istiyoruz. Sadece birlik ve beraberlik içinde Türkiye’nin tahriklerine göğüs gererek işgalden kurtulabileceğiz’ dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık