koronavirusTC’den gelecek yolculara ilişkin tedirginlik sürüyor

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde yayımlanan gazeteler, barikatlarla ilgili gelişmelere yer verdi. Haravgi gazetesi konuyu “Limnidi barikatı konusunda rahatlama, Pergama’da ise gerginlik” başlığıyla verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 25, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kaynak: Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu Çeviri: Vula Harana

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde yayımlanan gazeteler, barikatlarla ilgili gelişmelere yer verdi. Haravgi gazetesi konuyu “Limnidi barikatı konusunda rahatlama, Pergama’da ise gerginlik” başlığıyla verdi.

Haberde yarın Limnidi barikatının açılacak olmasından dolayı Dillirga halkının memnuniyet ifade ettiğini ancak Kıbrıslıtürklerin dün Pergama barikatında protesto eylemi yaptıkları belirtiliyor.

Bir Kıbrıslıtürk ailesinin geçişine çocuklarının koronavirüs testi olmaması nedeniyle izin verilmediği de öğrenilirken, Pileliler çocuklarıyla geçmelerine izin verilmediği takdirde bugün de protesto eylemi yapmakta kararlı olduklarını açıkladı.

Alithia ise Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in olaya müdahale ettiğini ve Limnidi barikatının yarın açılacağını Kato Pirgos muhtarına bizzat açıkladığını yazdı.

Filelefteros gazetesi konuyla ilgili olarak Limnidi’nin açılacağını ve Pergama barikatında Kıbrıslıtürklerin yaptığı protesto eylemlerini öne çıkardı. Gazeteye göre “Kıbrıs’ın kuzeyinin Limnidi barikatı konusundaki vaatlerini hayata geçirip geçirmeyecekleri yarın belli olacak. Epidemiyologların değerlendirmelerine kulak veren Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümeti, Ledra kapısının açılmayacağını bir kez daha yineledi. Kıbrıs’ın kuzeyine Türkiye’den gelecek yolculara ilişkin tedirginlikler ifade ediliyor”.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık