AktüelGazedda'nın GündemiTC’de ne varsa burada da oluyor: Tatar Elcil’i mahkemeye veriyor

Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’e hitaben basına yaptığı yazılı açıklamada yer alan açıklamalar nedeniyle yargıya başvuracağını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’e hitaben basına yaptığı yazılı açıklamada yer alan açıklamalar nedeniyle yargıya başvuracağını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle: 

“Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in 2 Kasım 2020’de, Rum lider Nikos Anastasiadis’e hitaben basına yaptığı yazılı açıklama Cumhurbaşkanlığı hukukçuları tarafından incelenmiş ve içerdiği gerçek dışı iddialar ve hakaretler nedeniyle Elcil hakkında yasal yollara başvurulması kararlaştırılmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Elcil ne demişti?

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil dün yayımladığı basın açıklamasında, Anastasiades’e Kıbrıs Cumhuriyeti anlaşmalarında enosis ve taksimin yasaklanmasına rağmen, Ersin Tatar’ın “iki ayrı devlet” söyleminin taksimi tanımladığını belirterek, adayı bölmenin suç olduğunu bilmesine ragmen Tatar ile aynı masaya oturmaktan rahatsız olup olmadığını sormuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..