AktüelGazedda'nın GündemiTC üst düzey yetkilileri Maraş’a geliyor

Türkiye ile kuzey Kıbrıs, Kapalı Maraş'a girmek için çalışma başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 12, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kapalı Maraş’ta düzenlenecek ‘Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı’ toplantısına TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile TC Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de aralarında bulunduğu üst düzey yetkililer katılacak.

Türkiye ile kuzey Kıbrıs yönetimi, bir kez daha Maraş’ı açmak için çalışma başlatıyor. Bu amaçla cumartesi günü Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) düzenleyeceği ‘Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı’ başlıklı yuvarlak masa toplantısı Kapalı Maraş’ta yapılacak.

Gün boyunca devam edecek toplantılar sonrasında Maraş’ın açılmasına yönelik uluslararası hukukun da gözetildiği ‘hukuki ve siyasi’ kararlar ortaya konulmasının hedeflendiği belirtildi. Alınan kararların kamuoyu ile paylaşılacağı da belirtildi.

DHA’nın haberine göre; Toplantıya TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile TC Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de aralarında bulunduğu üst düzey yetkililerin katılacağı öğrenildi. kuzey Kıbrıs yönetimi yaklaşık bir yıl önce Kapalı Maraş’ın açılmasına yönelik karar almıştı. Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kapalı Maraş’ın açılması için ön çalışmaların yapılmasına başkanlık etmiş, bu amaçla Kapalı Maraş’a uzman bir ekip girmiş ve envanter çalışması yaptı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık