AktüelGazedda'nın Gündemi“TC, Türkiye aleyhtarı sloganların çoğalmasını istiyor”

Kalıplaşmış siyasetin artık değişmesi gerektiğine vurgu yapan Manavoğlu, “hiç kimse 2 dönemden fazla milletvekilliği yapmamalı.Bakanlar dışarıdan atanmalı. Milletvekillerinden olmamalı. Bakan yeniden seçilme endişesi taşımamalı.” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Halkın Partisi Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, BRT canlı yayınında Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı.

Kalıplaşmış siyasetin artık değişmesi gerektiğine vurgu yapan Manavoğlu, “hiç kimse 2 dönemden fazla milletvekilliği yapmamalı.Bakanlar dışarıdan atanmalı. Milletvekillerinden olmamalı.Bakan yeniden seçilme endişesi taşımamalı.” dedi.

“Mevcut siyasi yapılanmalarla, anlayışlarla, başkanlık sistemine geçilse ne değişecek? diye soran Manavoğlu, “Gerek dörtlü hükümette, gerekse de şimdiki hükümette, hükümetin başı başbakan yerine sürekli biz eleştiriliyoruz” diye konuştu.

Gülşah Sanver Manavoğlu şöyle devam etti:

“Sürekli eleştiri alıyoruz çünkü aslında insanlar sadece bizim bir şeyleri değiştireceğimizi biliyor.Geçmişten eleştiriler yapıyorlar. Sayın Özersay’ın ben asla parti kurmayacağım gibi bir ifadesi yoktur.

“Farz edelim ki ‘parti kurmayacağım’ dedi ve parti kurdu, bunun neresinde bir yanlış vardır?” Yeniyiz, acemiyiz, tecrübemiz yok evet ama biz bu topluma asla yanlış bir şey yapmadık.”

Erken seçim ve hükümet konusunda şu an için bir şey söylemenin zor olduğunu belirten Manavoğlu, soru üzerine Türkiye’den geleceği açıklanan kaynakla ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’den para gelmedi; gelmiyor. Geç kalındıkça, Türkiye aleyhtarı konuşmalar yükselecek. Bu şekilde davranmasınlar. 170 Milyon da gelmedi. Bu da çok sıkıntılı bir durumdur. Türkiye Cumhuriyeti belki de bu ülkede Türkiye aleyhtarı sloganların çoğalmasını istiyor bugünlerde diye yorumlayabilirim. Ya farkında olmadıkları, anlamadıkları bir durum var, ya da birileri kendilerine anlatamıyor ya da bilinçli olarak bu ortam yaratılıyor. Hızlı şekilde önlem alınması gerekir. Türkiye, Kuzey Kıbrıs içinde ciddi anlamda barış ve reform ortamı istiyorsa, kutuplaşmayı önlemeyi istiyorsa, kaynak aktarımına çok hızlı bir şekilde önem vermesi gerekir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık