AktüelGazedda'nın GündemiTC Dışişleri’ne sesleniyoruz: Karar verin!

Türkiye Cumhuriyeti, işgali altında bulunan Kıbrıs'ın kuzeyi için bir türlü model beğenemiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 6, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Türkiye’nin işgali altında bulunan Kıbrıs için model beğenilemiyor. Daha önce onlarca farklı modelle kalkındırılacağı söylenen kktc için bu kez de Singapur modeli gündeme geldi.

Dün akşam BRT’de konuşan TC Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, Kıbrıs’ın kuzeyi için Singapur modelinin uygulanabilir olduğunu duyurdu.

Oktay, kktc’yi bir cazibe merkezine dönüştürebileceklerini ifade ederek, “öyle bir adaya dönüştürürüz ki, bölgesinin Singapur’u olur. Ancak bu kadar aşırı korumacı yaklaşım ve kurallarla bir yere gidemeyiz. Yapısal dönüşümden bunu kastediyoruz. Bunların önünün açılması gerekiyor.” dedi.

Kıbrıs’ın kuzeyi için bugüne dek Tayvan, Cebelitarık, Panama, Monako, Kosova ve İsviçre modelleri de önerilmişti. Unuttuğumuz modeller varsa affola…

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri’ne sesleniyoruz. Artık bir karar verin

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..