AktüelMüzakerelerTC Dışişleri: 5’li Konferans Tarihi Belirlenmeli, Görüşmeler Devam Etmeli

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, “Garantörlerin de katılımıyla gerçekleştirilecek 5’li konferansın tarihinin gecikmeksizin belirlenmesinde ve bu arada görüşmelerin devamında fayda görülmektedir”  dedi. TC Dışişleri Bakanlığı web sitesinden alınan bilgiye göre, Kıbrıs konusunda İsviçre’de yapılan müzakerelere ilişkin bir soruya karşılık Müftüoğlu, şu açıklamayı yaptı: “Kıbrıs Türk tarafı ve Kıbrıs Rum tarafı arasında BM gözetiminde 20-21 Kasım tarihlerinde İsviçre-Mont Pèlerin’de gerçekleştirilen yoğunlaştırılmış görüşmelerden …sonuç alınamamıştır. Sürecin bu kritik aşamasında çok değerli bir fırsatın kaçırılmış olduğunu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 22, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, “Garantörlerin de katılımıyla gerçekleştirilecek 5’li konferansın tarihinin gecikmeksizin belirlenmesinde ve bu arada görüşmelerin devamında fayda görülmektedir”  dedi.

TC Dışişleri Bakanlığı web sitesinden alınan bilgiye göre, Kıbrıs konusunda İsviçre’de yapılan müzakerelere ilişkin bir soruya karşılık Müftüoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Kıbrıs Türk tarafı ve Kıbrıs Rum tarafı arasında BM gözetiminde 20-21 Kasım tarihlerinde İsviçre-Mont Pèlerin’de gerçekleştirilen yoğunlaştırılmış görüşmelerden …sonuç alınamamıştır. Sürecin bu kritik aşamasında çok değerli bir fırsatın kaçırılmış olduğunu düşünüyoruz.

Gelinen bu noktada, Kıbrıs Türk tarafıyla ayrıntılı bir durum değerlendirmesi yapılacaktır.

Garantörlerin de katılımıyla gerçekleştirilecek 5’li konferansın tarihinin gecikmeksizin belirlenmesinde ve bu arada görüşmelerin devamında fayda görülmektedir.

Türkiye’nin Kıbrıs meselesine yaşayabilir bir çözüm bulunması yönündeki kararlılığı sürmektedir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık