AktüelPolitika“TC Büyükelçiliği bazı çevreleri CTP ile TDP’nin üzerine saldırtıyor”

"Karara saygı duymayan ve ahlaksızca bu iki partimize saldıran çevreleri de hadlerini aşmamaya davet ediyoruz."
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sendikal Platform, CTP ve TDP’nin TC AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı Meclis oturumunu boykot kararı sonrası TC Büyükelçiliği’nin düğmeye basarak bazı çevreleri iki partinin üzerine saldırttığını belirterek CTP ve TDP’nin yanında oldukları vurgulandı.

Açıklamanın tamamı:

Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Toplumcu Demokrasi Partisi’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KKTC Meclisi’ne hitap edeceği toplantıya katılmayarak protesto etme kararlarını Sendikal Platform olarak selamlıyoruz.

Özellikle son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iradesine açık müdahale yapılan KıbrıslıTürklerin, Kıbrıs’ta Federal bir çözüm istencine karşı da darbe niteliğinde bir tavır ortaya koyan Türkiye’deki iktidara ve buradaki işbirlikçilerine gereken cevap Cumhuriyet Meclisinde temsil edilen bu iki partimizden gelmiştir. Son derece tarihi olan bu kararı desteklerken, bu karara saygı duymayan ve ahlaksızca bu iki partimize saldıran çevreleri de hadlerini aşmamaya davet ediyoruz.

Belli oluyor ki, TC Büyükelçiliği yine düğmeye basmış ve bazı çevreleri protesto kararı alan CTP ile TDP’nin üzerine saldırtmıştır. Bu saldırılar karşısında iki partimizin yanında olduğumuzu ve sonuna kadar destek verdiğimizi kamuoyu yoluyla ilan ediyoruz.

Sendikal Platform

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık