AktüelEkonomi PolitikTC Akdeniz’de savaşa hazırlanıyor: kktc’ye asker takviyesi

Türkiye Doğu Akdeniz'deki gerilimi arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, Türkiye'nin Akdeniz’de askerî varlığını daha da güçlendirmek için çalışmalar başlattığı ve hem kktc'de hem Libya’da deniz ve hava üssü kuracağı belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Türkiye Doğu Akdeniz’deki gerilimi arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, Türkiye’nin Akdeniz’de askerî varlığını daha da güçlendirmek için çalışmalar başlattığı ve hem kktc’de hem Libya’da deniz ve hava üssü kuracağı belirtildi.

Türkiye Gazetesi, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığını artırmak için çalışmalar başlattığını yazdı, Gazetenin haberine göre,  İHA üssü olarak kullanılan Geçitkale’nin güçlü bir hava üssüne dönüştürülmesi, kktc’ye takviye asker ve zırhlı birlik çıkarılması ve füze sistemleri yerleştirilmesi gündemde olduğu belirtildi.

Haberde, Türkiye’nin Libya’daki askerî varlığını daha da artıracağı da ifade edilirken, Doğu Akdeniz’de yeni alanlarda NAVTEX ilan edileceği belirtildi.

S-400’ler aktif edilebilir

Yine aynı gazetenin iddiasına göre, testleri yapılan S-400’lerin bu süreçte menzilinin Doğu Akdeniz’i de kapsayacak şekilde aktif hâle getirilebileceği de belirtiliyor. S-400’lerin hâlihazırda aktif olduğunu söyleyen TC’li askeri uzmanlar, sistem aktif olmasa testlerinin yapılamayacağını, bunun alenen açıklanmasının ülkenin menfaatleri açısından doğru olmadığını belirtiyor. Ayrıca, Rusya ile ikinci bir S-400 anlaşmasının gündemde olduğu, ABD’nin vermediği F-35’lerin yerine de Moskova’dan 5’inci nesil savaş uçağı alımının yapılabileceği ifade ediliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık