AktüelGazedda'nın GündemiTatar’ın kalbi güneyde çalışanlarlaymış

İşçileri kendi ülkelerinde sürgüne gönderen Kıbrıslıtürk idaresinin başı Ersin Tatar, en az riskle gerekli düzenlemeleri yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek kalbinin Kıbrıs Cumhuriyeti'nde çalışanlarla olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İşçileri kendi ülkelerinde sürgüne gönderen Kıbrıslıtürk idaresinin lideri Ersin Tatar, en az riskle gerekli düzenlemeleri yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek kalbinin Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışanlarla olduğunu söyledi.

Meclis’te konuşan Tatar, hükümetin bu sürece en büyük katkısının pandemiyi iyi yönetebilmesi olduğunu belirterek, KKTC’nin hem halkının, hem kurum kuruluşlarının ortaya koyduğu duyarlılık ve algının dünyaya yayıldığını ifade etti.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde hâlâ vaka olduğu göz önünde bulundurarak, güneyde çalışan insanlar için gerekirse belli koşullara bağlı olarak düzenlemeler yapmak durumunda olduklarını, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini söyleyen Tatar, minimum riskle gerekenlerin yapılması için konuyu yakınen takip ettiğini söyledi.

İşçileri güneye sürgüne gönderen Ersin Tatar’ın Meclis kürsüsünde söylediği sözler, işçiler tarafından tepkiyle karşılandı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık