AktüelGazedda'nın GündemiTatar’ın “direkt uçuş” açıklaması daha evine gitmeden yalanlandı!

Başbakan ve UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar'ın İngiltere'den yaptığı direkt uçuş açıklamasına İngiltere'den yalanlama geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 13, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Başbakan ve UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’ın İngiltere’den yaptığı direkt uçuş açıklamasına İngiltere’den yalanlama geldi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Kıbrıslıtürk medyasında Başbakan Boris Johnson’ın kuzeye direkt uçuşlar konusuyla ilgileneceği yönündeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Kıbrıslıtürk basınında bugün yayımlanan haberlerde, İngiltere’de temaslarda bulunan Başbakan Ersin Tatar, Johnson’ın kuzeye direkt uçuş konusunda olumlu olduğunu ifade ettiği bildirilmişti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanlığı, “bu haberler doğru değil. İngiltere’nin bu konudaki pozisyonu değişmedi. İngiltere ve Kıbrıs’ın kuzeyi arasındaki doğrudan uçuşlar İngiltere’nin uluslararası yükümlülüklerine uygun değildir” dedi.

Tatar ne demişti?

Başbakan Ersin Tatar, Ercan Havalimanı’nda yaptığı açıklamada “İngiltere’den direkt uçuşların başlaması mümkündür. Gerekli düzenlemeler yeni terminalin de tamamlanmasının ardından yapılacak” demişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft