AktüelGazedda'nın GündemiTatar’ın “direkt uçuş” açıklaması daha evine gitmeden yalanlandı!

Başbakan ve UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar'ın İngiltere'den yaptığı direkt uçuş açıklamasına İngiltere'den yalanlama geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 13, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan ve UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’ın İngiltere’den yaptığı direkt uçuş açıklamasına İngiltere’den yalanlama geldi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Kıbrıslıtürk medyasında Başbakan Boris Johnson’ın kuzeye direkt uçuşlar konusuyla ilgileneceği yönündeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Kıbrıslıtürk basınında bugün yayımlanan haberlerde, İngiltere’de temaslarda bulunan Başbakan Ersin Tatar, Johnson’ın kuzeye direkt uçuş konusunda olumlu olduğunu ifade ettiği bildirilmişti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanlığı, “bu haberler doğru değil. İngiltere’nin bu konudaki pozisyonu değişmedi. İngiltere ve Kıbrıs’ın kuzeyi arasındaki doğrudan uçuşlar İngiltere’nin uluslararası yükümlülüklerine uygun değildir” dedi.

Tatar ne demişti?

Başbakan Ersin Tatar, Ercan Havalimanı’nda yaptığı açıklamada “İngiltere’den direkt uçuşların başlaması mümkündür. Gerekli düzenlemeler yeni terminalin de tamamlanmasının ardından yapılacak” demişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık