koronavirusBizim derdimiz sağlık, Tatar’ınki gösteriş!

Kıbrıs'ın kuzeyindeki idarenin başı Ersin Tatar, "pandemi hastanesi yoktur" eleştirileriyle dünyaya yanlış mesaj verildiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Kıbrıs’ın kuzeyindeki idarenin başı Ersin Tatar, “pandemi hastanesi yoktur” eleştirileriyle dünyaya yanlış mesaj verildiğini söyledi.

Pandemi hastanesini yapmak için gerekli hazırlıkların yapıldığını ve en yakın zamanda da üç tane hastane yapımına başlanacağını iddia eden Tatar, Girne, Güzelyurt ve pandemi hastanelerinin onayı alındığını ve ihaleye çıkılacağını söyledi.

Tatar, “Üç büyük proje müteahhitleri bekliyor. Bürokratik işlemlerin tamamlanması için talimat verdim” diye konuştu.

Sürekli olarak “Pandemi hastanesi yoktur” diye yapılan eleştirilerle dünyaya giden mesajlarla yanlış imaj oluşturulduğunu, memlekete yazık edildiğini belirten Tatar, pandemi hastanesi için gerekli kaynağın hazır olduğunu, iki ay içinde bu işin biteceğini belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..