AktüelEkonomi PolitikPolitikaTatar’dan vicdani ret açıklaması: “Burası Hollanda, Belçika değil!”

UBP Genel Başkanı Tatar Meclis’te vicdani retle ilgili açıklamalarda bulunarak saygı duyduğunu fakat bu işlerin ancak Hollanda, Belçika gibi yerlerde olduğunu söyledi. Tatar, “Bu Vicdani Ret işini gündeme getirenlere sesleniyorum; bu ne kadar vicdana sığar? O kadar çağ atladık ki, durduk bundan bahsederiz…Bu işler ancak Hollanda, Belçika gibi yerlerde olur.” dedi. “Rumlar taaruz için silahlanmaktadır onun için bizim de hazır olmamız lazımdır” diyen Tatar, “Araç gereç ne ise ordumuza gerekeni sağlamalıyız. Bir da bu Vicdani Ret meselesi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 19, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

UBP Genel Başkanı Tatar Meclis’te vicdani retle ilgili açıklamalarda bulunarak saygı duyduğunu fakat bu işlerin ancak Hollanda, Belçika gibi yerlerde olduğunu söyledi.

Tatar, “Bu Vicdani Ret işini gündeme getirenlere sesleniyorum; bu ne kadar vicdana sığar? O kadar çağ atladık ki, durduk bundan bahsederiz…Bu işler ancak Hollanda, Belçika gibi yerlerde olur.” dedi.

“Rumlar taaruz için silahlanmaktadır onun için bizim de hazır olmamız lazımdır” diyen Tatar, “Araç gereç ne ise ordumuza gerekeni sağlamalıyız. Bir da bu Vicdani Ret meselesi var, onları anlıyorum, saygı ile selamlıyorum ama biz buna hazır değiliz, askerimiz az” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık