AktüelGazedda'nın GündemiTatar’dan inciler: Antalya neyse biz de oyuz

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı ilhakı ilan etti!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Diplomasi Muhabirleri Derneği’ne verdiği demeçte, ilhaka gerek olmadığını, Kıbrıs’ın kuzeyinin Türkiye ile bir bütün olduğunu ve Antalya neyse kktc’nin de o olduğunu ilan etti.

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Diplomasi Muhabirleri Derneği üyelerine açıklamalarda bulundu. Deutsche Welle’nin yayınladığı haberde, kktc ile Ankara’nın ortak “kırmızı çizgiler” belirlediğini ifade ederek, iki devletli çözümde ısrarcı olacaklarını da söyledi. Tatar, “iki devletli çözüm ısrarı” ile yapılacak gayri meşru görüşmeler sonrasında eğer yol açılır da müzakereler başlarsa “bir takım meselelerde” yumuşayabileceklerini belirtti ancak bu meseleler hakkında bilgi vermek istemedi.

Tatar’ın “İki devletli çözüm olmazsa Türkiye’yle bütünleşme mi olacak” sorusuna, “O ilhaka girer. İlhaka gerek yok. Biz zaten Türkiye’yle bir bütünüz. Sosyal medya da çok geniş bir ağ yarattı. Yakınız. Biz Antalya neyse, oyuz” yanıtını vermesi dikkat çekti.

Röportajın tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık