AktüelPolitikaTatar’dan ifade özgürlüğüne darbe girişimi

"Bir öğretmen sendikasının Türkiye’yi işgali olarak addetmesi konusunda da Tatar, Türkiye’nin işgalci addedilmesi gibi konuşmaların olmaması amacıyla Başsavcılığa yasal düzenleme yapılması için talimat verdiğini kaydetti."
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 21, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Ersin Tatar, hizmet içi eğitimleri kapsamında kktcde bulunan, Türkiye Dışişleri Bakanlığı aday hukuk müşavirleri, meslek ve konsolosluk memurlarından oluşan bir heyeti ile bir araya geldi. 

Bu toplantıda bir soru üzerine Tatar, Türkiye’ye işgalci denmemesi için başsavcılığa yasal düzenleme yapılması için talimat verdiğini açıkladı.

Haber tak bültenine şöyle yansıdı:

“Bir öğretmen sendikasının Türkiye’yi işgali olarak addetmesi konusunda da Tatar, Türkiye’nin işgalci addedilmesi gibi konuşmaların olmaması amacıyla Başsavcılığa yasal düzenleme yapılması için talimat verdiğini kaydetti.”

Brt de ise şu ifadelerle konu haberleştirildi:

Başbakan Ersin Tatar, bir öğretmen sendikası yetkililerinin, Türkiye’ye yönelik ağır ifadeler kullanmasına tepki tösterdi.

Başbakan Tatar, bu tür açıklamaların Kıbrıs Türkü’nü temsil etmediğini söyledi.
Başbakan Ersin Tatar, bir kabulü sırasında bir öğretmen sendikası yetkililerinin Türkiye’ye yönelik ağır ifadeler kullanmasına tepki gösterdi.

Tatar, konuyla ilgili gerekenin yapılması talimatını verdiğini belirtti.
‘Nereden alıyor bu gücü bilmiyorum. Bizi temsil etmez. Ama her ülkede böyle kişiler var. Bunları da demokrasinin içinde hazmetmeye çalışıyoruz. Hazmedilecek şey değil ama ne yapacaksınız. Devlet yönetirken meseleyi, ancak hukuk çerçevesinde çözebilirsiniz’ diye konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık