AktüelKıbrıs SorunuTatar’dan açıklama: Ezan, bayrak, falan filan

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Cenevre’de gerçekleşecek olan 5+1 Görüşmeleri öncesinde “ezan hassasiyeti”nde artış yaşandığı gözlemleniyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Cenevre’de gerçekleşecek olan 5+1 Görüşmeleri öncesinde “ezan hassasiyeti”nde artış yaşandığı gözlemleniyor.

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avrupa’da yaşayan gazetecilerle çevrimiçi bir görüşme yaparak Kıbrıs konusu ve 5+BM gayrıresmi görüşme öncesi gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İlhan Kılıç’ın moderatörlüğünde, İsmail Karakaş, Seyfi Alp ve Ömer Polat’ın katılımıyla gerçekleşen görüşmede Sivil Toplum Örgütleri İletişim Koordinatörü Latif Akça hazır bulundu.

İçi boş ve hamaset dolu birçok açıklamada bulunan Tatar, ezandan bahsetmeyi de unutmadı. Her alanda başarılı insanlarımız olduğunu belirten Tatar, Kıbrıs konusunun altında irade ve milli mesele yattığını, global olarak halledilmesi gereken bir konu olduğunu söyledi. Tatar, “Verdiğimiz kavga, bayrağımızın gönderden inmemesi ve ezan sesinin susmamasıdır. En büyük desteğimiz ve gücümüz 85 milyonluk Türkiye’dir” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık