koronavirusTatar ve Özersay nereye kayboldu?

1 Temmuz itibariyle Türkiye'ye deniş ve hava limanlarının açılmasının ardından pozitif koronavirüs vakaları da Kıbrıs'ın kuzeyine geri döndü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

1 Temmuz itibariyle Türkiye’ye deniz ve hava limanlarının açılmasının ardından pozitif koronavirüs vakaları da Kıbrıs’ın kuzeyine geri döndü. Yurttaşların tüm taleplerine rağmen, Türkiye’den gelişleri yeniden başlatan ve 74 gün sonra Kıbrıs’ın kuzeyinde pozitif koronavirüs vakası görülmesine sebebiyet veren hükümetin tepesindekiler ise kayıplara karıştı.

Kıbrıs’ın kuzeyi 1 Temmuz itibariyle hava ve deniz limanlarını Türkiye’ye açtı. Şu ana kadar 3’ü doğrulanmış pozitif vaka bulunurken, bugün de 1 pozitif vaka olduğu iddia ediliyor.

Bilim insanlarının tüm uyarılarına rağmen herhangi bir hazırlık yapmadan kapılarını Türkiye’ye açan hükümetin yetkilileri ise kayıplara karıştı…

Başbakan Ersin Tatar ile Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’dan 2 gündür haber alınamıyor.

Başbakan Ersin Tatar son olarak 30 Haziran’dan Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ile ilgili bir açıklama yayımlarken, Kudret Özersay ise son olarak 1 Temmuz günü Maraş’la ilgili bir açıklamada bulunmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık