AktüelKıbrıs SorunuTatar statükonun devamını ilan etti

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Türkiye’den bazı gazetecilere verdiği demeçle ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Türkiye’den bazı gazetecilere verdiği demeçle ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Cumhurbaşkanlığı tarafından servis edilmeyen yeni bilgide, gazetecilere “Anlaşma için iki tarafın onayı gerekir. Biz onay vermeyeceğiz. Eğer anlaşma olmazsa, olduğumuz gibi kalırız. Tanınma sonra gelirse gelir. Tanınma işi istediğimiz gibi gelişmiyor diye, Rum’a yama olmayız. Bu noktada biraz daha sabırlı olmamız gerekebilir” dediği de ortaya çıktı.

Dünya Gazetesi’nden Zeynep Gürcanlı, bugün yayımladığı köşe yazısında Ersin Tatar ile görüşmesine yer verdi.

İlgili bölüm şöyle:

“Tanınma meselesini abartıyorlar. Üniversitelerimizde 100’den fazla ülkeden öğrenci var. Pek çok ülkeyle – yüksek gümrük ödeme bedeliyle- ticaret de yapabiliyoruz” diyen KKTC Cumhurbaşkanı, turizm, eğitim ve inşaat sektörü üzerinden KKTC’nin ekonomisini döndürebileceğine inandığını anlattı.

Tatar, “Anlaşma için iki tarafın onayı gerekir. Biz onay vermeyeceğiz. Eğer anlaşma olmazsa, olduğumuz gibi kalırız. Tanınma sonra gelirse gelir. Tanınma işi istediğimiz gibi gelişmiyor diye, Rum’a yama olmayız. Bu noktada biraz daha sabırlı olmamız gerekebilir” diye konuştu.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık