AktüelGazedda'nın GündemiTatar sonunda konuştu: Koronavirüs abartılıyor!

Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi'nde koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi’nde koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dünya koronavirüsle ilgili ayaktayken, uzun zamandır konuyla ilgili açıklama beklediğimiz Ersin Tatar, sonunda sessizliğini bozarak virüsün abartıldığını söyledi.

Başbakan Tatar, Koronavirüsün (Kovid-19) abartıldığını ifade ederek “bu konu o kadar abartılıyor ki dünya ekonomisi de etkileniyor. Gerekli tedbirler alınıyor. Bu abartı niye? Kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz. Yaptıkları yanlış. Buna tepki göstermek en doğal hakkımızdır” dedi.

Ersin Tatar’ın yaptığı açıklamanın ardından Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan halkta rahatlama meydana geldi!

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs riskini “çok yüksek” seviyesine çıkardı

Ersin Tatar, koronavirüsle ilgili “abartılmasın” açıklaması yaparken, Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) de 3 gün önce yaptığı açıklamada, koronavirüs riskiyle ilgili derecelendirmesini “yüksek”ten “çok yüksek” seviyesine çıkardığını duyurdu.

Koronavirüsün hızla yayıldığını ve artık hemen tüm ülkelerin salgına hazırlıklı olması gerektiğini belirten Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, tüm ülkelere ciddi önlemler almaları yönünde çağrıda da bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık