AktüelPolitikaTatar, seçimde Erdoğan’ın rengini öne çıkardı!

Dün öğle saatlerinde Ulusal Birlik Partisi'nin Surlariçi'ndeki ofisinde gerçekleşen toplantı sonrası seçim bildirgesini de yayınlayan Tatar, "Mavi" rengini öne çıkardı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 19, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Başbakan Ersin Tatar dün gerçekleşen Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi’nde oy birliği ile UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı seçildi.

Dün öğle saatlerinde Ulusal Birlik Partisi’nin Surlariçi’ndeki ofisinde gerçekleşen toplantı sonrası seçim bildirgesini de yayınlayan Tatar, “Mavi” rengini öne çıkardı.

Tatar açıkladığı seçim bildirgesinde, kktc ile ilgili ilk kez “Mavi Vatan” ifadesini kullandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye ve KKTC’nin stratejik çıkarlarının korunması için artık, memleket topraklarının yanı sıra, gökyüzü ve denizlerdeki haklarımızı da içeren  “MAVİ VATANI ” savunmak durumundayız.

Bilindiği üzere, AKP’nin kurumsal rengi sarı ve siyahtır. Ancak AKP bu renklerden ayrı olarak mavi rengi de sık sık kullandığı bilinmektedir.

Yapılan araştırmada, AKP’nin kurucu kadrosunun çoğunluğunun eski Milli Görüş çizgisinden gelen isimlerden oluştuğu tespit edildi. Milli Görüş’ün temsilcisi olan Anadolu Gençlik Vakfı ve ondan önceki Milli Gençlik Vakfı’nın kurumsal amblemlerine bakıldığı zaman mavi rengin yine öne çıktığı gözlemlenmektedir.

Tarihte çok gerilere gidildiğinde ise yine mavi renginin Anadolu Selçuklu Devleti’nde kullanıldığı tespit edilmiştir.

Son olarak, Tayyip Erdoğan’ın protokol küreğinin renginin de mavi renk olduğunu tespit ettik. Erdoğan geçmiş yıllarda katılmış olduğu bir ağaç dikme etkinliğinde mavi renkte bir kürek kullanmıştı.

140 Journos’un haberine göre, Türkiye’de devletin birçok kademesindeki törenlerde kullanılan halıların, nöbet tutan polislerin üniformalarının rengi yıllar içerisinde turkuaz olarak değiştirildi. devlet kurumlarında turkuaz rengin kullanımına 2013 yılında erdoğan’ın başbakanlığı döneminde başlanmıştı. Hal böyleyken, Tatar’ın seçimde kendi “ülkesi” dışında bir seçim propagandasına hazırlandığı ve seçim çalışmasını Türkiye’ye yapması beklenmektedir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft