AktüelGazedda'nın GündemiTatar: Kurultayı kazanana hükümet kurma görevi vereceğim

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni hükümetin ve erken seçimin kaderini Ulusal birlik Partisi (UBP) Kurultayı‘nın sonucuna bağlayarak, kazanana hükümet kurma görevi vereceğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni hükümetin ve erken seçimin kaderini Ulusal birlik Partisi (UBP) Kurultayı‘nın sonucuna bağlayarak, kazanana hükümet kurma görevi vereceğini söyledi.

Cumhuriyet Meclisi‘ndeki bağımsız milletvekilini kabulünden sonra konuşan Tatar, erken seçim tarihinin 9 Ocak olabileceğini ama önce UBP’nin Kurultayı’nı tamamlaması gerektiğini söyledi.

Kurultayın bu hafta sonu yapılacağını hatırlatan Tatar, erken seçim tarihinin Cumhuriyet Meclisi’nde belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Tatar: Kurultayı kazanana hükümet kurma görevi vereceğim

Kendisinin bağımsız bir Cumhurbaşkanı olduğunu iddia eden Tatar, “Kurultayı kazanan kişiye hükümeti kurma görevini vereceğim, görevi alan kişi kendi değerlendirmesini yapacaktır” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık