AktüelGazedda'nın GündemiUncategorizedTatar, izinsiz fotoğraf kullandı

Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar'ın propaganda ekibi, 18 yaşın altında bir çocuğun fotoğrafını izinsiz olarak seçim malzemesine dönüştürdü. Çocuğun ailesi, sosyal medyadan yayımladığı mesajda, fotoğrafın izinsiz bir şekilde kullanılmasının suç olduğunu ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 5, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’ın propaganda ekibi, 18 yaşın altında bir çocuğun fotoğrafını izinsiz olarak seçim malzemesine dönüştürdü. Çocuğun ailesi, sosyal medyadan yayımladığı mesajda, fotoğrafın izinsiz bir şekilde kullanılmasının suç olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde son haftaya girdik. Adaylar, seçim çalışmaları kapsamında sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Ersin Tatar’ın geçtiğimiz gün kişisel sosyal medya hesabından yayımladığı bir fotoğraf tartışmaya neden oldu. Fotoğrafa konu kişilerden izin alınmaksızın paylaşılan fotoğraf sonrası yapılan açıklamada fotoğrafta bulunan çocuğun kendi çocuğu olduğunu belirten bir anne, fotoğrafın izinsiz olarak kullanılmasının suç olduğuna işaret etti.

Fotoğrafın izinsiz kullanılması yanısıra, bilindiği gibi, 18 yaşından küçük çocukların seçime alet edilmesi çocuk istismarı olarak da nitelenmektedir.

Yapılan açıklama şöyle:

“Bu Fotoğraf Benim Geleceğim değil, Benim Çocuğumun Geleceği de değil !!!! 2019 yılında “Tesadüfen” Nenesi ve Dedesi ile dolaşırken ülkenin Başbakanı ile çekilen bir fotoğrafın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde propaganda amacı ile “İzinsiz” kullanılması suçtur !!!! Sabahtan beridir kaldırılması için çabalıyorum, olmuyor…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık