AktüelMedya OdasıTatar, ilhak taleplerini beğenmeye başladı

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Twitter’de yapılan ilhak söylemlerini beğenmeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Twitter’de yapılan ilhak söylemlerini beğenmeye başladı. Sıkı bir sosyal medya kullanıcısı olan Tatar’ın beğendiği tweetler arasında ilhak talebinin de olması dikkat çekti.

Ersin Tatar, sıkı bir sosyal medya kullanıcısı. Sıklıkla paylaşımlarda bulunan Ersin Tatar’ın, yaptığı paylaşımlardan dolayı ara sıra başının derde girdiği de bir gerçek. Tatar’ın son dönemlerde Türkiye’deki ağabeylerinden esinlenerek sosyal medyadan kendisini eleştirenlere yönelik davalar açtığı da biliniyor.

Son olarak atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kişisel Twitter hesabından ilhaka yönelik çağrı yapan bir kişinin tweet’ini beğendi. ‘İzo’ isimli bir kullanıcının yaptığı yorumu Ersin Tatar’ın beğenmesi ise bazı kullanıcıların dikkatinden kaçmadı.

İlgili tweet şöyle:

“kuzey kıbrıs tür cumhuriyeti ana vatana bağlı bir federe devlete dönüşmelidir biz el uzattıkça Yunan ve destekcileri şımardı  kıbrıs türkü ve türkün tüm dünyadaki haklarına kimse el uzatamaz sağolasın çavuşoğlu sağolasın tatar ,”**

Tatar’ın beğendiği diğer tweetler arasında Anayasa Mahkemesi’ne yönelik müdahale çağrılarının bulunduğu da dikkat çekerken, derneklerin kapatılmasına yönelik çağrılara da Tatar’ın cevapsız kalmadığı gözlemleniyor.

** Yazım hataları, tweet’in orijinalliğinin bozulmaması için, Editoryal Kolektif tarafından bilinçli olarak düzeltilmemiştir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık