AktüelKıbrıs SorunuTatar görüşmeye Guterres’in biyografisiyle girdi

Emeklilik planı çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı’na seçtirilen Ersin Tatar, sarayda gününü gün ederken, dün Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’le telekonferans aracılığıyla görüştü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Emeklilik planı çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı’na seçtirilen Ersin Tatar, sarayda gününü gün ederken, dün Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’le telekonferans aracılığıyla görüştü.

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün akşam saatlerinde  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’le görüştü. Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı, görüşmenin gerçekleşmesi dışında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Berna Çelik Doğruyol konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ersin Tatar’ın BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in telekonferans aracılığıyla gerçekleştirdikleri görüşmenin sona erdiğini ve müzakere heyetinin de hazır bulunduğu görüşmenin yaklaşık yarım saat sürdüğünü duyurdu.

Görüşmenin içeriği ile ilgili sorular yanıtsız bırakıldı

Görüşmenin içeriği ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’na sorulan sorular yanıtsız bırakılırken, gerekli açıklamanın bugün görüntülerle ilgili paylaşılacağı da ifade edildi.

Guterres’in biyografisi masada

Öte yandan, görüşmede dikkat çeken detaylardan bir tanesi de, seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın önünde bulunan Antonio Guterres fotoğrafı oldu. Fotoğrafa dikkatli bakıldığı zaman, bahsi geçen sayfanın Guterres’in biyografisi olduğu da gözlemlenebilirken, bahsi geçen fotoğrafa Tatar’ın Guterres’in “adını dahi bilmediği” şeklinde yorumlar yapıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık