AktüelGazedda'nın GündemiTatar Erdoğan tarafından kandırıldı

15 Kasım “kutlamaları” çerçevesinde Kıbrıs’ın kuzeyine gelen TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Azerbaycan’a götüreceği yönünde kandırdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 11, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

15 Kasım “kutlamaları” çerçevesinde Kıbrıs’ın kuzeyine gelen TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Azerbaycan’a götüreceği yönünde kandırdı. Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti dün gerçekleşirken, Tatar ziyarete götürülmedi.

Her fırsatta Türkiye’ye teşekkürlerini sunan seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanıldı. 15 Kasım “kutalamaları” çerçevesinde Kıbrıs’a gelen Erdoğan, yaptığı konuşmasında seçtirdiği Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın “Azerbaycan’a bir ziyaret suretiyle bu adımı çok daha farklı bir duruma getirecektir” demişti.

Erdoğan, Lefkoşa’daki törende “Azerbaycanlı kardeşlerime kktc’den de selam gönderiyoruz. Ve inşallah en yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan’a bir ziyaret suretiyle bu adımı çok daha farklı bir duruma getirecektir…” diye konuşmuştu.

Yapılan bu açıklama, kamuoyunda kktc’nin Azerbaycan tarafından tanınacağı yönünde içi boş dedikodulara sebebiyet vermişti. İddialar arasında, “Tek millet, üç devlet” söylemi çerçevesinde Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret, kktc lehine bir hamle ile güncellemesinin beklendiği ifade edilmekteydi. Ancak öyle olmadı.

Erdoğan dün Azerbaycan’ı ziyaret etti. Dün gerçekleşen “Zafer Yürüyüşü Geçidi”ne katılan Erdoğan, yanına seçtirdiği Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı almadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık