AktüelMedya OdasıTatar duyurdu: İncirli’nin işine son verdim

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi ve Kanal T Direktörü Sibel Tatar, program sunucusu Gazeteci Serhat İncirli’nin yayınlarına son verildiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi ve Kanal T Direktörü Sibel Tatar, program sunucusu Gazeteci Serhat İncirli’nin yayınlarına son verildiğini duyurdu.

Açıklamasında İncirli’yi ‘tarafsız’ olması konusunda defalarca uyardıklarını söyleyen Tatar, “Uyarıları dikkate almadan yayınlarını yayın ilkelerimize aykırı olarak sürdürmesi nedeniyle bu kararın alınması elzem hale gelmiştir” dedi.

Tatar’ın açıklaması şu şekilde:

“KAMUOYUNA DUYURU

Medya Life ile yapılan anlaşma kapsamında kanalımızda sabah programını sunan, Serhat İncirli’nin programı 13 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Kanal T Yönetim Kurulu tarafından sonlandırılmış ve anlaşma fesh edilmiştir.

Tarafsızlık temelinde, yayın yapan kanalımızda, gazeteci Serhat İncirli, temel ilkelerimizle ilgili defalarca uyarılmıştır.

Uyarıları dikkate almadan yayınlarını yayın ilkelerimize aykırı olarak sürdürmesi nedeniyle bu kararın alınması elzem hale gelmiştir. 8 Temmuz 2021 tarihinde yaptığı yayın içeriği ile ilgili avukatlarımız gerekli çalışmaları başlatmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Sibel TATAR

Kanal T Direktörü”

Neler olmuştu?

Muhalif kimliğiyle bilinen İncirli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ersin Tatar’a destek vererek herkesi şaşırtmıştı.  6 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Koordinatörü görevine de getirilen İncirli, ertesi gün görevden ayrılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık