AktüelGazedda'nın Gündemi“Tatar, birilerine yaranmak uğruna haddini aştı”

"Tatar'ı içinde bulunduğu akıl tutulmasından uyandıracak olan Kıbrıs Türk toplumunu ortak mücadeleye davet ediyoruz"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TDP Gençlik Örgütü, atanmış cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın CTP ve TDP’yi “tarihi ihanetle” suçlamasının ardından yaptığı açıklamada “kendi toplumu için korkusuzca varoluş mücadelesi verenleri ihanet ile suçlayan Tatar’ın, birilerine yaranmak uğruna haddini aşan cümleler sarf ettiğine üzüntü ile şahit oluyoruz” değerlendirilmesinde bulundu.

Yazılı açıklamada TDP Gençlik, Tatar’i içinde bulunduğu akıl tutulmasından uyandırmak için Kıbrıslıtürk toplumu ortak mücadeleye davet edildi.

Açıklamanın tamamı:

Türkiye medyasına verdiği demeçte sol kesimi düşmanlaştıran ve ötekileştiren kelimelerle, kendi toplumu için korkusuzca varoluş mücadelesi verenleri ihanet ile suçlayan Tatar’ın, birilerine yaranmak uğruna haddini aşan cümleler sarf ettiğine üzüntü ile şahit oluyoruz.

Korkak ve biatçı bakış açıları ile vatana ve topluma ihanet edenlerin kendileri olduğu apaçık ortadadır.

Bu toplumun aklı ile dalga geçme küstahlığı gösterenler emin olsunlar ki ağızlarından çıkanı kulaklarının duymasına engel olan korkaklıkları ile tarih sahnesinde anılacaklardır.

Gücünü ve meşruiyetini kendi toplumundan değil de deniz ötesinden alan Tatar’ı içinde bulunduğu akıl tutulmasından uyandıracak olan Kıbrıs Türk toplumunu ortak mücadeleye davet ediyoruz!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık