AktüelGazedda'nın GündemiGazeddavideoTatar: Bir haber yapıldı diye gerginliğe gerek yok

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili yapılan tüyler ürpertici açıklamaların ardından ‘soğuk kanlılığını’ korumayı tercih etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili yapılan tüyler ürpertici açıklamaların ardından ‘soğuk kanlılığını’ korumayı tercih etti. Tatar Türkiye’de suç örgütü lideri Sedat Peker’in Kutlu Adalı ile ilgili yaptığı açıklamayla ilgili konuşarak, Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili iddialarının araştırılması için Polis Genel Müdürü’ne talimat vereceğini söyledi.

Kıbrıs Objektif Web TV’nin canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Şimdi çıkıp bazıları farklı şeyler söylüyorlar. Bu konuşanlar da hep iktidarlarda bulunmuşlardır. 1996 çok uzun zaman evveldi. Dolayısıyla o günden bu güne isimlere girmek istemiyorum ama bu açıklama yapanların partisi uzun yıllar öyle veya böyle iktidarda kalmışlardır. Bunlar niçin bu işin sonunu getiremediler zamanında, şimdi bu açıklamaları yapanlar?”  diye konuştu.

Tatar “Dolayısıyla bir kasetten böyle bir haber yayıldı diye ortalığı olağanüstü bir gerginliğe yol açmaya gerek yoktur. Bizim kimseyi koruma gibi bir pozisyonumuz olamaz. Bu açıklamalardan KKTC zarar görmemesi gerekir” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık