AktüelGazedda'nın GündemiTatar: Beklentimiz sorumluların bulunması

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın dün akşam hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili konuşarak, “Bu cinayet hepimizi derinden sarstı, yaraladı” dedi.
Gazedda KıbrısŞubat 9, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın dün akşam hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili konuşarak, “Bu cinayet hepimizi derinden sarstı, yaraladı” dedi.

Tatar, güvenlik teşkilatının bu konunun en iyi şekilde araştırılması için çalıştığını vurgulayarak, “Bizim de halkımızın da beklentisi sorumluların bulunmasıdır” şeklinde konuştu.

Tatar, bugün Kıbrıs Postası web TV’de katıldığı programda, dün akşamki cinayetle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Tatar, tutuklu kişinin olayda kullanılan aracın sahibi ya da aracı kiralayan kişi olduğu yönünde bilgi aldığını aktardı.

“Polis Genel Müdürü ile temaslarını sürdürüyorum”

Dün akşam saatlerinden itibaren hem Güvenlik Kuvvetleri, hem Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri komutanları hem de Polis Genel Müdürü ile telefonda görüştüğünü belirten Tatar, Polis Genel Müdürü ile temaslarını sürdürdüğünü, bugün saat 13.00’te bir görüşmeleri daha olacağını kaydetti.

Tatar, bu görüşme sonrasında, ilerleyen saatlerde Cumhurbaşkanlığı olarak yazılı bir açıklama da yapacaklarını belirtti.

Halil Falyalı’nın ülkeye ciddi yatırımlar yapan, iyiliksever bir iş insanı olduğunu söyleyen, Falyalı’ya ve şoförü Demirtaş’a rahmet, ailelerine başsağlığı dileyen Tatar, “Olayın infial yarattığını, Kıbrıs Türk halkını ne kadar üzdüğünü biliyorum. Sosyal medyada, çeşitli farklı yayın organlarında birtakım ciddi eleştiriler olabilir. Ben teşkilatlarımızın yapacağı araştırma ve çalışmaların netice vereceğine inanıyorum”  dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık