AktüelGazedda'nın GündemiTatar, başbakanlık görevinin neredeyse bir ayını yurtdışında geçirdi

Başbakan Ersin Tatar, yurtdışına sık sık yaptığı “iş ziyaretleri” ile ülke gündemini meşgul ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 17, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Başbakan Ersin Tatar, yurtdışına sık sık yaptığı “iş ziyaretleri” ile ülke gündemini meşgul ediyor.

GazeddaKıbrıs olarak, Başbakan Ersin Tatar’ın yurtdışına yaptığı ziyaretleri derleyerek, 1 Haziran’dan beri hükümetin başında olan Ersin Tatar’ın kaç kez yurtdışına çıkış yaptığını tespit etmeye çalıştık.

Yazının devamını okumadan önce, siz değerli okuyucularımıza yanlış bilgi vermemek adına uyarma zorunluluğu hissediyoruz. Başbakan Ersin Tatar’ın yurtdışı ziyaretleri o kadar fazla ki; gözümüzden kaçma ihtimali olan bazı ziyaretlerin olduğunu düşünüyoruz. Bir hata yapmışsak affola…

İlk ziyaret, göreve başladıktan 2 gün sonra

Başbakan Ersin Tatar, göreve gelmesinin ardından ilk ziyaretini, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’la birlikte İstanbul’a yaptı. Ziyaretin bir gün sürdüğü İstanbul’da TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da görüşüldü.

Ülke gündemi dışında her türlü ziyareti gerçekleştirmesiyle meşhur Başbakan Ersin Tatar’ın 6 aylık görev süresi boyunca yurtdışına yaptığı ziyaretleri sizler için derledik. Araştırma, Tatar’ın yurt içinde gerçekleştirdiği tören, açılış, festival, nişan, düğün gibi ziyaretleri kapsamamaktadır.

Tarih Ziyaret Edilen Şehir/Ülke Ziyaret Süresi
3 Haziran 2019 İstanbul/Türkiye 1 gün
30 Temmuz 2019 İstanbul/Türkiye 1 gün
20 Ağustos 2019 Mersin/Türkiye 1 gün
22 Ağustos 2019 Ankara/Türkiye 1 gün
25 Ağustos 2019 Konya/Türkiye 1 gün
26 Ağustos 2019 Muş/Türkiye 1 gün
19 Eylül 2019 Ankara/Türkiye 3 gün
22 Ekim 2019 Anamur/Türkiye 1 gün
25 Ekim 2019 Hatay/Türkiye 2 gün
7 Kasım 2019 İstanbul/Türkiye 2 gün
13 Kasım 2019 İstanbul/Türkiye 1 gün
26 Kasım 2019 İstanbul/Türkiye 1 gün
27 Kasım 2019 Strazburg/Fransa 2 gün
28 Kasım 2019 Londra/İngiltere 2 gün
7 Aralık 2019 İstanbul/Türkiye 1 gün
Toplamda 15 tarih 9 şehir 21 gün

Öte yandan bugün yayımlanan bir başka haberde ise Başbakan Ersin Tatar’ın yarın Ankara’ya gideceği ve Ankara ziyaretinde kendisine Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın eşlik edeceği öğrenildi.

Yapılan araştırmada, Başbakan Ersin Tatar’ın, 6 aylık Başbakanlık deneyiminin neredeyse bir ayını yurtdışında geçirdiği sonucuna ulaşılmıştır. GazeddaKıbrıs ekibi olarak, önümüzdeki yılda da Tatar’ın ziyaretlerinin bol ve verimli geçmesini dileriz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık