AktüelGazedda'nın GündemiTatar, “anasının” lügatını kullanmaya başladı

"kktc'nin kuruluş yıldönümü" etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet etkinliği Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nda başlayan öğrencilerin kortej yürüyüşü Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda son buldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

“kktc’nin kuruluş yıldönümü” etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet etkinliği Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nda başlayan öğrencilerin kortej yürüyüşü Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda son buldu.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Ersin Tatar, öğretmenlere seslenerek, geleceğimizin emin ellerde olabilmesi için gençlerin maneviyat duygusu ve milli şuurla yetiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmasında Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Şener Elcil’i hedef alan Tatar, Elcil’in dış mihrakların içimize soktuğu bir nifak tohumu olduğunu söyleyerek, “kendi Cumhurbaşkanını Rum lideri Anastasiadis’e şikâyet edecek kadar kendinden geçmiş kişilere müsaade etmeyelim, onların siyasi emellerine alet olmayalım” şeklinde konuştu.

Bilindiği üzere, “dış mihraklar” tanımı, Ersin Tatar’ın anavatanı olan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı tarafından da sıklıkla kullanılıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık