AktüelMedya OdasıTatar ailesi Cumhurbaşkanlığı’nı çiftliklerine çevirdi

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın Ersin Tatar’a ziyaretini takip etmek için Cumhurbaşkanlığı’na giden Gıynık Gazetesi ekibi, Cumhurbaşkanlığı’na alınmadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 4, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın Ersin Tatar’a ziyaretini takip etmek için Cumhurbaşkanlığı’na giden Gıynık Gazetesi ekibi, Cumhurbaşkanlığı’na alınmadı. Sibel Tatar’ın emriyle gerçekleştirildiği ifade edilen olay, Basın Emekçileri Sendikası tarafından da protesto edildi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın hükümet kurma görevini iade etmek için Cumhurbaşkanlığı’na gerçekleştirdiği ziyareti takip etmek isteyen Gıynık Gazetesi ekibi saraya alınmadı. Gıynık Gazetesi’nin haberine göre, ekip saraya alınmazken, kurumun Haber Müdürü Ahmet Vamık’ın da sert bir tepkiyle binadan uzaklaştırıldığı kaydedildi.

Konunun Ersin Tatar’ın bilgisi dışında gerçekleştirildiği de ifade edilirken, uygulamanın Sibel Tatar’ın emriyle gerçekleştirildiği belirtildi. Basın Emekçileri Sendikası konuyla ilgili basın açıklaması yayımlayarak, yaşanan olayı kınadı.

Kişmir: Demokrasiyi içselleştirmenizi tavsiye ediyoruz

Konuyla ilgili açıklama yapan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, Ersin Tatar ve Sibel Tatar’a, Cumhurbaşkanlığı makamında olmanın kendilerine özgürlükleri kısıtlama hakkı vermediğini hatırlattı. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Bu akşam CTP Başkanı Tufan Erhürman’ın hükümeti kurma görevini iade etmek için Cumhurbaşkanlığına gittiği sırada haber alma özgürlüğünü kullanmak isteyen “Gıynık Haber Sitesi”nin sırf Sibel Tatar’ı eleştirdiği için bu hakkının Cumhurbaşkanlığında görevli polis tarafından engellenmesi, yetmezmiş gibi ilgili basın organının haber müdürünün haddini aşan bir tepkiyle Cumhurbaşkanlığından uzaklaştırılması kabul edilemezdir. Tatar çiftini yakın coğrafyamızdaki kötü örneklere özenmekten derhal vazgeçmelerini ve bir daha böyle bir rezaletin yaşanmaması için demokrasiyi içselleştirmelerini tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde tepkimiz çok ağır olacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..