AktüelGazedda'nın GündemiTatar 2000 yılında kimlik nasıl aldı?

Büyük milliyetçi ve iki devlet zırvasının savunucusu atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu alması ile ilgili tartışmalar sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Büyük milliyetçi ve iki devlet zırvasının savunucusu atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu alması ile ilgili tartışmalar sürüyor. Tatar dün Kıbrıs Postası’nda yaptığı açıklamada 1974 öncesi doğduğu için kimliği olduğunu ifade etti ancak bugün Yenidüzen’in yayımladığı kayıt belgesinde Ersin Tatar’ın Kıbrıs Cumhuriyeti’ne kayıt tarihinin 24 Haziran 2000 olduğu gözlemleniyor.

İki devlet zırvasının savunucusu, Cenevre görüşmelerini çöktüren kişi olan atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Ersin Tatar, dün Kıbrıs Postası TV’de Gökhan Altıner’in sunduğu programa katılarak 1974 yılından önce doğduğunu ve o sebeple Kıbrıs Cumhuriyeti kimliğine sahip olduğunu ifade ederek, mümkün olması halinde kimliği iade edeceğini duyurmuştu.

Öte yandan bugün Yenidüzen Gazetesi’nin yayımladığı belgede Tatar’ın kimlik kartını barikatların açılmasından 3 yıl önce aldığı gözlemlendi. Ersin Tatar’ın bu kez nasıl bir savunma yapacağı merakla bekleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık