AktüelEkolojiTaş ocağındaki patlama anı (Foto Haber)

Dikmen-Taşkent arasındaki taş ocağındaki dinamitlerin patlatılması anı Mehmet Yakup'un objektifine böyle yansıdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Taş ocakları her geçen gün dağları ve doğal yaşamı yok etmeye devam ediyor.

Yapılaşma ve plansız kentleşmeyle beraber yıllardır devam eden taş ocağı faaliyetleri herkesi gözü önünde sürekli büyüyen bir yıkımı beraberinde getirmekte.

Mehmet Yakup’un fotoğrafladığı bu görüntüler ise dağların nasıl oyulduğunun bariz bir kanıtı.

Fotoğraf Dikmen ile Taşkent arasındaki taş ocağına yakın bir yerden çekildi.

Taş ocağındaki dinamitlerin patlatılması anı Mehmet Yakup’un objektifine böyle yansıdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft