AktüelKentPolitikaTartışmalı emirnamede ara emri alındı

Şehir Plancıları Odası Ara Emri Aldı Bölgeye verilecek büyük zararı önlemek için geçtiğimiz hafta açılan davanın ara emri görüşmesi bugün görüşüldü ve ara emri aldı. İşte Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu adına Merter Refikoğlu’nun yaptığı açıklaması Böylece hak kazanması için 3 ayda vizeden çıkması gereken dosyalar için yapılan değişiklik geçersizdir. 3 aydan sonra vizeden çıkan tüm dosyalar geçersizdir. Verilen vizeler, planlama onayları ve inşaat ruhsatları iptal edilmelidir. İçişleri Bakanlığı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi’nde yapmış...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 17, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Şehir Plancıları Odası Ara Emri Aldı Bölgeye verilecek büyük zararı önlemek için geçtiğimiz hafta açılan davanın ara emri görüşmesi bugün görüşüldü ve ara emri aldı.

İşte Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu adına Merter Refikoğlu’nun yaptığı açıklaması

Böylece hak kazanması için 3 ayda vizeden çıkması gereken dosyalar için yapılan değişiklik geçersizdir. 3 aydan sonra vizeden çıkan tüm dosyalar geçersizdir. Verilen vizeler, planlama onayları ve inşaat ruhsatları iptal edilmelidir.

İçişleri Bakanlığı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi’nde yapmış olduğu değişikliği basit bir düzeltme olarak gösterip Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgesinde geri dönüşümü mümkün olmayacak zararlar vereceğini düşündüğümüzden dolayı geçtiğimiz hafta Yüksek İdare Mahkemesine dava dosyalanmış ve yapılan bu yasadışı işlemin hemen durdurulması için ara emri başvurusu yapılmıştı.

Bugün Yüksek İdare Mahkemesinde görüşülen davada ara emri alındı. Bilindiği gibi imar planı çalışmaları başladıktan sonra başlayan kontrolsüz inşaatlaşmayı önlemek için bölgede emirname çıkarılmıştı. Çıkarılan emirnamede geçtiğimiz aylarda yapılan değişiklikle tüm naylon dosyaların önü açılmıştır. Hazır olmayan, acele bir şekilde başvurmuş tüm dosyaların bölgede uygulanması ile emirname çıkarmak ve İmar Planı Hazırlamanın bir anlamı kalmamıştır.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık