AktüelKentPolitikaTartışmalı emirname için ara emri Pazartesi görüşülecek

Şehir Plancıları Odası yönetim kurulu adına yazılı açıklama yapan Merter Refikoğlu, tartışmalı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgesi emirnamesi için ara emri davasının Pazartesi günü başlayacağını duyurdu. Refikoğlu İçişleri Bakanlığı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi’nde yapmış olduğu değişikliğin basit bir düzeltme olarak gösterildiğini fakat Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgesinde geri dönüşümü mümkün olmayacak zararlar vereceğini düşündüklerini ifade etti. İşte açıklamanın tam metni: İçişleri Bakanlığı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi’nde yapmış olduğu değişikliği basit bir düzeltme olarak...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 14, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Şehir Plancıları Odası yönetim kurulu adına yazılı açıklama yapan Merter Refikoğlu, tartışmalı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgesi emirnamesi için ara emri davasının Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

Refikoğlu İçişleri Bakanlığı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi’nde yapmış olduğu değişikliğin basit bir düzeltme olarak gösterildiğini fakat Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgesinde geri dönüşümü mümkün olmayacak zararlar vereceğini düşündüklerini ifade etti.

İşte açıklamanın tam metni:

İçişleri Bakanlığı Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi’nde yapmış olduğu değişikliği basit bir düzeltme olarak gösterip Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgesinde geri dönüşümü mümkün olmayacak zararlar vereceğini düşündüğümüzden dolayı geçtiğimiz hafta Yüksek İdare Mahkemesine dava dosyalanmış ve yapılan bu yasadışı işlemin hemen durdurulması için ara emri başvurusu yapılmıştır. İçişleri bakanlığı bunun adını basit bir düzeltme olarak koysa da aslında yapılan değişiklik kentlerimiz üzerinde büyük zararlar yaratacaktır.

Ara emri başvurusu pazartesi Lefkoşa’da görüşülecek

Bilindiği gibi imar planı çalışmaları başladıktan sonra başlayan kontrolsüz inşaatlaşmayı önlemek için bölgede emirname çıkarılmıştı. Çıkarılan emirnamede geçtiğimiz aylarda yapılan değişiklikle tüm naylon dosyaların önü açılmıştır. Hazır olmayan, acele bir şekilde başvurmuş tüm dosyaların bölgede uygulanması ile emirname çıkarmak ve İmar Planı Hazırlamanın bir anlamı kalmamıştır.

Bölgeye verilecek büyük zararı önlemek için geçtiğimiz hafta açılan davanın ara emri görüşmesi Pazartesi görüşülecektir.

Tüm Kamuoyuna saygıyla bildiririz

 

 

 

 

Şehir Plancıları Odası

Yönetim Kurulu (a)

Merter Refikoglu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık