AktüelKentPolitikaTarihi Lefkoşa suları yıkılmaya devam ediyor

Tarihi Lefkoşa suları yıkılmaya devam ediyor… Daha önce Cirit Sahası – Çetinkaya Sahası bölgesinde, Zahra Sokak’ın altındaki surlar yıkılmaya başlamıştı. Bu kez de yine Lefkoşa’da Cumhurbaşkanılığı’nın altındaki, Orman Dairesi’ne ait bölgede surlar yıkılmaya başladı. Sosyal medyada gündem olan yıkılmalarla ilgili olarak sorumsuzluğundan dolayı gelmiş geçmiş hükümetler ve yetkililer sorumlu tutulmakta. Daha önce Çetinkaya Sahasındaki yıkıntılarla ilgili olarak İki Toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi harekete geçeceğini açıklamış fakat bir adım atılmamıştı. Foto: Besim Baysal
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 29, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Tarihi Lefkoşa suları yıkılmaya devam ediyor…

Daha önce Cirit Sahası – Çetinkaya Sahası bölgesinde, Zahra Sokak’ın altındaki surlar yıkılmaya başlamıştı. Bu kez de yine Lefkoşa’da Cumhurbaşkanılığı’nın altındaki, Orman Dairesi’ne ait bölgede surlar yıkılmaya başladı.

Image may contain: tree, plant, house, sky, outdoor and nature

Sosyal medyada gündem olan yıkılmalarla ilgili olarak sorumsuzluğundan dolayı gelmiş geçmiş hükümetler ve yetkililer sorumlu tutulmakta.

Image may contain: outdoor and nature

Daha önce Çetinkaya Sahasındaki yıkıntılarla ilgili olarak İki Toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi harekete geçeceğini açıklamış fakat bir adım atılmamıştı.

Foto: Besim Baysal

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık