AktüelKentPolitikaTarihi Lefkoşa suları yıkılmaya devam ediyor

Tarihi Lefkoşa suları yıkılmaya devam ediyor… Daha önce Cirit Sahası – Çetinkaya Sahası bölgesinde, Zahra Sokak’ın altındaki surlar yıkılmaya başlamıştı. Bu kez de yine Lefkoşa’da Cumhurbaşkanılığı’nın altındaki, Orman Dairesi’ne ait bölgede surlar yıkılmaya başladı. Sosyal medyada gündem olan yıkılmalarla ilgili olarak sorumsuzluğundan dolayı gelmiş geçmiş hükümetler ve yetkililer sorumlu tutulmakta. Daha önce Çetinkaya Sahasındaki yıkıntılarla ilgili olarak İki Toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi harekete geçeceğini açıklamış fakat bir adım atılmamıştı. Foto: Besim Baysal
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 29, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Tarihi Lefkoşa suları yıkılmaya devam ediyor…

Daha önce Cirit Sahası – Çetinkaya Sahası bölgesinde, Zahra Sokak’ın altındaki surlar yıkılmaya başlamıştı. Bu kez de yine Lefkoşa’da Cumhurbaşkanılığı’nın altındaki, Orman Dairesi’ne ait bölgede surlar yıkılmaya başladı.

Image may contain: tree, plant, house, sky, outdoor and nature

Sosyal medyada gündem olan yıkılmalarla ilgili olarak sorumsuzluğundan dolayı gelmiş geçmiş hükümetler ve yetkililer sorumlu tutulmakta.

Image may contain: outdoor and nature

Daha önce Çetinkaya Sahasındaki yıkıntılarla ilgili olarak İki Toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi harekete geçeceğini açıklamış fakat bir adım atılmamıştı.

Foto: Besim Baysal

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©