AktüelMedya OdasıTalat: Ersin Bey aşırı hamasetten hangi ülkede olduğunu karıştırdı

Avukat Ongun Talat, 15 Kasım törenlerinde barış/zafer işareti yapan bir yurttaşın polis tarafından kimliğinin istendiğini ve polise ifade vermeye çağrıldığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avukat Ongun Talat, 15 Kasım törenlerinde barış/zafer işareti yapan bir yurttaşın polis tarafından kimliğinin istendiğini ve polise ifade vermeye çağrıldığını duyurdu.

Avukat Talat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, bir yurttaşın kendisine ulaşarak, bugün çocuklarıyla birlikte 15 Kasım törenlerine katıldığını, Tatar’ın halkı selamlarken kendisinin (barış işareti olarak da bilinen) zafer işareti yaptığını, ardından da Sn. Tatar şikayetçi olmuş olacak ki, 10 dakika sonra yanına gelen polislerin “Neden barış işareti yaptın? Kimliğini ver” dediğini anlattığını aktardı.

Talat şöyle devam etti:

“Sonrasında Lefkoşa Adli Şube’den aranarak ifade vermeye gelmesi gerektiği söylenmiş. Anlaşılan Ersin Bey aşırı hamasetten gene hangi ülkede olduğunu karıştırdı. Bu ülkede demokrasi, düşünce ve ifade özgürlüğü vardır. Aksi yönde attığınız her adımda karşınızda bizi bulacaksınız! Yağma yok Tatar bey!” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık