AktüelEkonomi PolitikTaksicilerin benzin protestosunda Ayios Dhometios geçişi kapatıldı

Kıbrıslırum taksicilerin kuzeydeki ucuz petrole erişimi engellendiği için dün Ayios Dhometios (Kermiya) Barikatı’nda eylem gerçekleştirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum taksicilerin kuzeydeki ucuz petrole erişimi engellendiği için dün Ayios Dhometios (Kermiya) Barikatı’nda eylem gerçekleştirildi. 

Kıbrıs Cumhuriyeti Polisi, Cyprus Mail’e verdiği demeçte, bir grup taksi şoförünün kuzeye geçip benzin tanklarını doldurmak istemesinin engellenmesine yönelik eylem gerçekleştirdiği belirtilirken, yapılan eylemden dolayı geçişlerin birkaç saat boyunca engellendiği belirtildi. 

Dün saat 12.30 sıralarında toplanan yaklaşık 30 taksinin, otomobillerini ucuz benzinle doldurmak için kuzeye geçmeye çalışırken polisin kendilerine yönelik ayrımcılığını öne sürmesinin ardından geçişte uzun araç kuyrukları görüldü.

Bir görgü tanığının ifadesine göre, taksiler polislerin geçmeyi bekleyen arabaları yönlendirmesiyle geçiş noktasını kapatmıştı.

Yapılan eylem dolayısıyla bazı yurttaşlar arabalarını bırakarak kuzeye yürüyerek geçti. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık