Abdullah KorkmazhanAktüelGazeddablogSusmayacağız – Abdullah Korkmazhan

Erdoğan Seni Halâ Sevmiyoruz, Sevmeyeceğiz!
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

“Love Erdoğan” protestolarımızdan rahatsız olan, ülkemiz de kaydı olmayan, yasa dışı AKP Gençlik Kolları’nın “uygunsuz harekette bulunduğumuz” gerekçesi ile yaptığı şikayet neticesinde, keyfi bir şekilde saatlerce tutuklu kaldık. Baskı, tehdit ve psikolojik şiddet altında irademizden ve düşüncelerimizden geri adım atmaya zorlandık.

Olmayan bir olayı olmuş gibi gösterip tutukluluğumuzun devamı konusunda başarısız olununca, “Kasti hasar vermek için gizli ittifak oluşturmak” tan dava okunarak, telefonlarımıza el konuldu ve serbest bırakıldık.

Mağusa’da ki ilgili afişe yönelik gerçekleştirilen eylemi biz yapmadık. Yapanların kim olduğunu bilmiyoruz. Ancak ellerine sağlık! Dayanışmamız ve desteğimiz onlarladır. 

Türkiye’nin ve ülkemizin başına bela olan Saray rejimi, o kadar çaresizdir ki Sevgi Dilenmektedir! Ancak bu boşa bir çabadır. Nefret eken nefret, öfke eken öfke biçer.

Siyasi ve ekonomik olarak çökmekte olan Saray rejimi, iktidarını gerginlik ve provokasyonlar yolu ile, muhalif güçleri ve demokrasiyi yok etme çabası ile sürdürme gayreti içerisindedir. Saldırganlığının temel nedeni budur. Saray rejimi çökmektedir. Çökecektir.

Bu memlekette hiç kimse yalnız değildir. Birçok yerel ve uluslararası örgütün desteği, halkımızın sel olan destek mesajları bunu göstermektedir. Sol Hareket’e yönelik tutuklamalar, Türkiye İşçi Partisi tarafından TBMM gündemine, Avrupa Parlamentosu Sol Grubu tarafından ise Avrupa Parlamentosu gündemine taşınacaktır. Destek ve dayanışma çabaları için herkese müteşekkiriz.

Yaşananlar, her zaman vurguladığımız gibi emek, demokrasi ve barış güçlerinin en geniş güç ve eylem birliğine duyulan ihtiyacı bir kez daha göstermiştir. Aydınlık yarınlar, toplumsal irade, demokrasi, barış, adalet, insan hak ve özgürlükleri ve birleşik federal bir Kıbrıs için dayanışma ve güç birliğini büyütmek zorundayız. 

İş ve güç birliğinden imtina edip, örgütsel ve kişisel ihtirasları ön planda tutanlara ve müdahaleler ve tutuklamalar karşısında suskunluğa bürünenlere Bertolt Brecht’in tarihi sözlerini hatırlatmak istiyorum: ”Faşizm karşısında birleşmeyenler, faşizmin zindanlarında buluşur”!

Erdoğan Seni Halâ Sevmiyoruz, Sevmeyeceğiz!

Özgürlüklerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Dayanışma ve mücadeleyi büyüteceğiz. Asla susmayacağız. Çünkü Bu Memleket Bizim!

Abdullah Korkmazhan

Abdullah Korkmazhan

1984’de Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden lisans, University of Nicosia Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans, University of Cyprus Türkiye ve Ortadoğu Çalışmaları Anabilim Dalı Bölümü’nden doktora mezunudur.

LGBT kitapcık