AktüelKültürSura bayrak dikilmesi reddedildi!

Taşınmaz Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu, Mağusa Kaymakamlığı tarafından Akkule'ye yerleştirilmesi düşünülen iki bayrak direği ve betonarme pabuçların anıtsal değeri bulunan kale duvarlarına zarar vereceğinden reddine karar verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Taşınmaz Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu, Mağusa Kaymakamlığı tarafından Akkule’ye yerleştirilmesi düşünülen iki bayrak direği ve betonarme pabuçların anıtsal değeri bulunan kale duvarlarına zarar vereceğinden reddine karar verdi.

Kurulun 1 Haziran’da yaptığı toplantıda aldığı karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ne olmuştu?

Mağusa’da 25 Mayıs tarihinde kültür ve tarih açısından büyük bir rezalet daha yaşanmıştı. TMT Mücahitleri Derneği, kafasına göre Mağusa tarihi surlarının üstüne çıkarak bayrak dikti!

Yeni Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Murat Kanatlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, canı çekenin istediği yere beton döküp bayrak direği dikebildiğini ifade ederek, bunu eleştirenlere ise ‘vatan, millet, salata’ denilip bağırılacağını ifade etmişti.

Bayrak halen kaldırılmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık