AktüelEkolojiEkonomi PolitikManşetPolitikaYaşamSulak alanlar Bakanlar Kurulu kararı ile tehlike altında

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 9, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Çevre Koruma Dairesi tarafından hazırlanan ve Bakanlar Kurulu ile de onaylanan sulak alanlarla ilgili yeni yüzük, ülkemizdeki pek çok sulak alanı tehlike altında bırakıyor. Yeni tüzük ile birlikte sulak alanların 100 metre çevresine inşaat yapılabilecek.

Daha önce konuya Biyologlar Derneği gündeme getirmiş ve yeni tüzüğün yaracağı yıkıma dikkat çekmişlerdi. Çevre aktivisti Hasan Sarpten sosyal medyada yaptığı paylaşım ile Ayluga göletinin statüsündeki değişimi görselleştirdi. İşte Sarpten’in paylaşımı:

Çevre Koruma Dairesi’nin sözde sulak alanları koruma iddiasıyla hazırladığı ve bakanlar kurulunda onaylanan yeni tüzüğe göre ülkemizin en değerli doğal göleti olan Ayluga’nın statüsündeki değişiklik asağıda görülüyor. Kırmızı çizgi koruma kapsamında olan eski hali, sarı çizgi ise 100m kuralını yok sayan yeni hali… Böylece, yıllardır illegal olarak işgal edilen noktalar yasal olarak birilerine peşkeş çekiliyor. Ne diyelim, iyi ki çevre koruma dairesi var!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©