AktüelEkolojiEkonomi PolitikManşetPolitikaYaşamSulak alanlar Bakanlar Kurulu kararı ile tehlike altında

Çevre Koruma Dairesi tarafından hazırlanan ve Bakanlar Kurulu ile de onaylanan sulak alanlarla ilgili yeni yüzük, ülkemizdeki pek çok sulak alanı tehlike altında bırakıyor. Yeni tüzük ile birlikte sulak alanların 100 metre çevresine inşaat yapılabilecek. Daha önce konuya Biyologlar Derneği gündeme getirmiş ve yeni tüzüğün yaracağı yıkıma dikkat çekmişlerdi. Çevre aktivisti Hasan Sarpten sosyal medyada yaptığı paylaşım ile Ayluga göletinin statüsündeki değişimi görselleştirdi. İşte Sarpten’in paylaşımı: Çevre Koruma Dairesi’nin sözde sulak alanları koruma iddiasıyla hazırladığı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 9, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çevre Koruma Dairesi tarafından hazırlanan ve Bakanlar Kurulu ile de onaylanan sulak alanlarla ilgili yeni yüzük, ülkemizdeki pek çok sulak alanı tehlike altında bırakıyor. Yeni tüzük ile birlikte sulak alanların 100 metre çevresine inşaat yapılabilecek.

Daha önce konuya Biyologlar Derneği gündeme getirmiş ve yeni tüzüğün yaracağı yıkıma dikkat çekmişlerdi. Çevre aktivisti Hasan Sarpten sosyal medyada yaptığı paylaşım ile Ayluga göletinin statüsündeki değişimi görselleştirdi. İşte Sarpten’in paylaşımı:

Çevre Koruma Dairesi’nin sözde sulak alanları koruma iddiasıyla hazırladığı ve bakanlar kurulunda onaylanan yeni tüzüğe göre ülkemizin en değerli doğal göleti olan Ayluga’nın statüsündeki değişiklik asağıda görülüyor. Kırmızı çizgi koruma kapsamında olan eski hali, sarı çizgi ise 100m kuralını yok sayan yeni hali… Böylece, yıllardır illegal olarak işgal edilen noktalar yasal olarak birilerine peşkeş çekiliyor. Ne diyelim, iyi ki çevre koruma dairesi var!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık