AktüelEkonomi PolitikSucuoğlu yüksek gelen elektrik faturalarına “erteleme müjdesi” verdi

Faiz Sucuoğlu, çok yüksek gelen Mart ayı elektrik faturalarının ödemesinin 3 gün uzatılarak 5 Mayıs tarihine çekildiğinin “müjdesini” verdi.
Gazedda KıbrısNisan 4, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Faiz Sucuoğlu, çok yüksek gelen Mart ayı elektrik faturalarının ödemesinin 3 gün uzatılarak 5 Mayıs tarihine çekildiğinin “müjdesini” verdi.

BRT’de yayınlanan Manşet+ programına telefonla bağlanan Sucuoğlu, yatırım yapılmadığı ve yolsuzluklara göz yumulduğu için batma noktasına gelen Elektrik Kurumu’nun kurtarılması için yapılan fahi zammı “Yaşanan soğuk havanın da etkisi ile Mart ayı faturaları yükseldi” diyerek savundu.

Sucuoğlu, Bakanlar ile yaptıkları görüşmeler sonucunda Mart ayı faturalarının ödemelerinin 5 Mayıs’a uzatıldığını, faturalara faiz uygulanmayacağını söyledi.

Sucuoğlu, ““Casino’lu oteller ve özellikle Güzelyurt’ta bahçelerde kullanılan motorlarla ilgili çalışmalar yürütülüyordu. Bunu daha da genişletip, bu çıkan faturaların yeniden değerlendirilmesi, yeniden düzenlenmesi yönüne gidilebilir. Enerjiden sorumlu Maliye Bakanımızla bir iki gün içinde toplantı yaparak düzenleme yapacağız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık