AktüelGazedda'nın GündemiSucuoğlu UBP Kurultayı’nda aday!

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ulusal Birlik Partisi Olağanüstü Genel Kurultayı’nda ilk sırada seçilerek ikinci turda yarışmaya hak kazanan ancak adaylığını geri çeken Faiz Sucuoğlu, bu hafta yapılması planlanan ve tek adaylı olması hesaplanan genel kurulda yeniden aday olduğunu açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 9, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ulusal Birlik Partisi Olağanüstü Genel Kurultayı’nda ilk sırada seçilerek ikinci turda yarışmaya hak kazanan ancak adaylığını geri çeken Faiz Sucuoğlu, bu hafta yapılması planlanan ve tek adaylı olması hesaplanan genel kurulda yeniden aday olduğunu açıkladı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) yetkili organları “kurultay” gündemiyle yarın toplanacak. Kulislerde, kurultayın tek adaylı bir kurultay olacağı ve Başkan Vekili Ersan Saner’in aday olarak kurultaya gireceği kurultayda, Faiz Sucuoğlu’nun adaylığı açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Sucuoğlu, “çekilmek konusunda telkinin iddia edildiği ve üzerime yapıştırılmaya çalışıldığı gibi benim bir kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın o aşamada hasbelkader tercih edilmesi nedeniyle olduğunu da öğrendiğini” de belirtti. Açıklama şöyle:

İlk sırada tamamladığım UBP Olağanüstü kurultayı sonrasında yaşanan gelişmeler herkesin malumudur.

Bu süreç içerisinde partinin birlik ve bütünlüğü için adaylıktan çekilmem konusunda gelen telkin ve tavsiyelere kulak vermiş ve bu konuda bir karar vermiştim.

Kazanma noktasına son derece yaklaştığım UBP Genel Başkanlığı yarışından çekilmem sonrasında canım kadar sevdiğim partimin çalkantılar içerisinde yok oluşa doğru sürüklendiğini, istifaların bir biri ardına gelmeye başladığını ve partili kardeşlerimin büyük bir hayal kırıklığı içerisinde olduğunu üzülerek birkaç gün izlemek zorunda kaldım.

Diğer taraftan bugüne kadar şerefle taşıdığım adımın olmadık dedikodulara malzeme yapılması da beni son derece rahatsız etmiştir.

Bu süreçte çekilmek konusunda telkinin iddia edildiği ve üzerime yapıştırılmaya çalışıldığı gibi benim bir kusurumla ilgili değil, farklı bir adayın o aşamada hasbelkader tercih edilmesi nedeniyle olduğunu da öğrenmiş bulundum.

Bu aşamada Ulusal Birlik Partisi tabanına olan saygım, ülkeme ve Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ne olan sevgim nedeniyle Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Kurultayda aday olmaya karar verdiğimi partililerim ve kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevi verdiği kardeşim Ersan Saner’in bu çalışmalarına herhangi bir sekte vurmayacak olan bu kararım, partimin Genel Başkanlığı içindir, Başbakanlık ya da farklı bir görev benim için geri planda olduğunun da bilinmesini isterim. 

Mücadelemiz partimiz Ulusal Birlik Partisi içindir, mücadelemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içindir ve bu mücadeleden vazgeçmeyeceğimin bilinmesini isterim.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..