AktüelGazedda'nın GündemiSucuoğlu, Tatar’ın maskarası oldu!

Bugün sabah saatlerinde Cumhurbaşkanlığı'na yeni kabineyi sunan Başbakan Ersin Tatar'ın Çalışma Bakanı Faiz Sucuoğlu'nun yerine Aytaç Çaluda'yı atamaya çalışmasının veto yemesinin ardından Tatar, Sucuoğlu'nu görevden almamaya karar verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 19, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bugün sabah saatlerinde Cumhurbaşkanlığı’na yeni kabineyi sunan Başbakan Ersin Tatar’ın Çalışma Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun yerine Aytaç Çaluda’yı atamaya çalışmasının veto yemesinin ardından Tatar, Sucuoğlu’nu görevden almamaya karar verdi.

Başbakan Ersin Tatar, yeni kabineyi bugün sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sunmuştu. Akıncı, yeni bakan isimleri arasında, dokunulmazlığı kaldırılan UBP Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda’nın hukuki durumuyla ilgili Başsavcı’dan görüş aldıktan sonra yeni kabineyi onaylamama kararı vermiş ve bu kararını da Başbakan’a iletmişti.

Bunun üzerine az önce yeniden Cumhurbaşkanlığı’na giden Başbakan Tatar, daha önce görevden almayı planladığı Faiz Sucuoğlu’nu, görevden almaktan vazgeçti. Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantı çıkışında basına açıklamalarda bulunan Tatar, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’in yerine UBP Girne Milletvekili Kutlu Evren’in atandığını duyurdu.

Kıbrıs Time’ın haberine göre, Tatar’ın kararını  Büyükelçi Ali Murat Başçeri ile görüştükten sonra değiştirmesi çeşitli söylentilere neden oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık